.

Baterie pro iPhone 4 z ebaye - Doprovodný blog shopu Compuny.cz - Compuny - Redukce a adaptery

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Baterie pro iPhone 4 z ebaye

Compuny - Redukce a adaptery
Vytvořil v Varování před nákupem ·
 
Jakožto vlastník telefonu iPhone 4, jsem se rozhodl tomuto doposud bezvadně sloužícímu dědečkovi pořídit externí baterii - powerbanku. Na českém trhu jsem narazil na nejrůznější prodejce powerbank na tento telefon, nicméně mě zaujala ext.baterie zabudovaná "cover case". Jenže český trh je smetiště šmejdů za přemrštěné ceny (pozn. ne, že bychom občas taky nějaký šmejd taky nepřitáhnuli do Čech :-D, ale oproti jiným za něj nechceme zlaté cihly a ještě na to, že se jedná o šmejd, upozorníme) a to samé platí o příslušenství k telefonům. A tak moje židovská nátura, dostatek času a chuť mému šroubováku a zkoušečce něco prozkoumat, objednal jsem si tuto powerbanku přes ebay za cenu cca 140Kč. (v českých eshopech se ta stejná pohybuje od 250 - 500Kč + doprava, v kamenných krámech jsem se nedíval)
 
 
Zásilka dorazila po 10 dnech - zvláštní je, že za stejnou dobu co zásilka přicestovala z Hong Kongu, mnou odeslané zásilce Českou poštou v rámci Čech, to trvalo stejně dlouho. Více nemá smysl služby české pošty rozebírat a raději se po věnuji powerbance a testu co zvládne.


 
Hned na začátek napíšu, nečekejte žádný zázrak. Podle instrukcí jsem přes noc zapojil powerbanku do sítě a ráno usoudivše podle indikátoru na zadní straně, že powerbanka je připravena na terénní zkoušku, jsem jí instaloval. Po celodenním telefonování, mailové komunikaci atd. se můj iPhone dostal na stav 30% stavu baterie. Bylo rozhodnutu, vyzkoušet ten zázrak čínské techniky… po zapnutí powerbanky kupodivu iPhone neprotestoval a začal nabíjet. To trvalo necelou hodinu a pak se mi z kapsy iPhone začal ozývat každých pár vteřin úpěnlivým naříkáním. Po vytažení a kontrole, jsem zjistil, že je nabitý na 89% a z powerbanky namáhavě vysosává zbytky energie, u čehož tak úpěl (... nabíjení ... nabíjení ... a stále dokola). Powerbanka byla vysátá, zázrak s deklarovanou kapacitou 1900mAh se nekonal. Nuýe, těšil jsem se na rozborku, jelikož na netu jsem nikde nenašel, že by jí někdo udělal. Foto z ní přikládám níže, jak sami můžete vidět, žádná sláva. Baterie mi trochu připomínala tu, co mám ke své quadrocoptéře (má kapacitu 600mAh). Jinak na powerbance nehledejte žádnou převratnost, jednoduchá PCB deska s jednoduchým čipem a pár součástkami.pokračování příště testem kapacity baterie ...Bez komentářů


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky