.

o problémech riser kabelů ... - Doprovodný blog shopu Compuny.cz - Compuny - Redukce a adaptery

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

o problémech riser kabelů ...

Compuny - Redukce a adaptery
Vytvořil v Vyjádření společnosti ·
U každé z verzí se setkáváme s nějakým nefunkčním kusem, který Vám rádi vyměníme za jiný. K tomu, abychom zjistily v čem je zakopaný pes, disponujeme dvěma testovacími rigy, kde každý vadný riser připojíme a testujeme (tak jako nové typy, které uvádíme na trh). Během testů se občas povede odpálit grafiku, jinou komponentu nebo dokonce vyhodíme pojistky (při troše štěstí jen u nás, v tom horším případě celý dům). Kde si nevíme rady, hledáme pomoc u kluků z Invictus Mining (díky za spolupráci).

Nejčastější závady jsou už při výrobě: docházející cín na pájecím stroji a tím nedostatečné propájení, vady součástky (většinou upadlá nožička kondenzátoru) nebo zlomený kabel USB či jeho jiná závada. Nejčastěji trpí zboží přepravou a špatným zabalením zásilky ze strany čínského prodejce. Závady které odchytíme při vizuální kontrole během vybalování nebo balení zákazníkům (občas se něco přehlédne, nicméně kdo viděl najednou 1 500 ks riserů, které se musí přetřídit a rovnou zabalit zákazníkům a tak nám za den projde rukami 2 x koliko přišlo), končí v krabici a rozdávají se kutilům (škoda zatěžovat více životní prostředí, už tak dostává díky kryptoměnovému Klondajku pěkně za uši).

V nejednom případě je na vině komunikace zákl.deska - riser - grafika (jsou lidé, co se snaží těžit na deskách, jenž jsou i 15 let staré - ano, je to možné, jen né na všem, co se ve sklepě válí) nebo uživatelská chyba. Setkáváme se se zákazníky, jenž chtějí těžit přes grafickou kartu mobilního telefonu (s argumentem, že mají výkonný grafický čip) nebo byl i dotaz, zda se dá těžit přes tiskárnu, kdy je nonstop zapnutá a nevyužitá ... pak tito lidé se rozhodnou začít těžit a nám začínají bezesné noci.

Nestabilita riserů je dána buď jeho závadou riseru nebo opět uživatelsky ... nesprávné nastaveni BIOSu zákl. desky, přílišné taktování grafických karet (vše má své limity), nedostatečný výkon zdroje a mnoho dalšího.
... na závěr
Nejsme schopni ovlivnit některé faktory při výrobě. Bude-li u stroje sedět dělník po nočním tahu, budou vypadat tak i risery. V množství, co nám proteče rukama, nejsme schopni ihned odhalit všechny nedostatky. Vizuálně prohlížíme nahodilé vzorky z každé várky a ty instalujeme do našich rigů na testování a nebojíme se u toho zničit náš HW (už se několikrát stalo). Když zjistíme problém várku nepustíme mezi lidi a požádáme o součinnost naše partnery. O zjištěných informacích k testu předáváme výrobcům a s nimi ladíme další postupy výroby nových modelů nebo revizí.
Kouzlo těžby spočívá v tom, že se přes všechna úskalí stavby rigu je dobré dostat experimenty. Chápu, že strach o investici do HW jsou asi u některých na místě, nicméně experimentujte, nebojte se, čtěte fóra a obracejte se na nás s Vašimi problémy, není nám lhostejné, že máte s risery problémy a řešíme je :-).
-JV-


Bez komentářů


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky